Dostali sme možnosť spolupracovať na projekte DK Hoštiná. Je to projekt, v ktorom hlavná myšlienka je pomôcť miestnej časti Hoštiná. V spolupráci s mestom Púchov a inými organizáciami sa budeme podieľať na obnove Kultúrneho domu v Hoštinej. Hoštiná je miesto, kde sa ako malé decká naháňali na kopci aj naši členovia PEAKu. Zanechala v nás veľa spomienok na úžasných ľudí a bola by veľká škoda neobnoviť stretávanie astronómov a tým aj pomôcť.

 fotky pan

Celá akcia sa konala 24. a 25. 09. 2016. Celý tento projekt nám prišiel otvoriť pán primátor mesta Púchov Rastislav Henek a viceprimátor mesta Púchov Roman Hvizdák. Prišli Púchovčania aj deti z Hoštinej, ktoré mali pripravené aktivity.

 vrchnost

Pripravili sme zbierku fotiek, o ktoré sa postaral Jakub Kapuš, Nikoleta Martináková pripravila lodičky, ktoré si deti púšťali vo vode. Robili sa polystyrénové loďky, kreslili na výkresy a Monika Kubičáková pripravila vodné rakety, Pavol Ďuriš sa postaral o mydlový Mega Bublifuk.

bublifuk

Počasie sme mali krásne a mohli sme aj pozorovať. Celá akcia sa niesla v duchu spomienok, na legendárny Kopec, ktorý máme aj v našom znaku PEAKu. Rozhodli sme sa pre spomienkovú výpravu na Kopec. Bolo zaujímavé vidieť ako sa kedysi deti stali dospelými a rodičmi a priviedli si svoje deti. Spečatili sme spomienky podobnou fotkou ako pred pár rokmi.

 spolocna hostina

Zvyšok večera sme strávili príjemne rozprávaním a na druhý deň sme popratali a rozlúčili sme sa. Týmto by sme chceli ešte raz všetkým poďakovať za skvelú akciu a tešíme sa opäť na Hoštinú.

Autor: Anna Rečičárová

projekt