V decembri minulého roka sme sa s triedou KVINTA z Gmnázia Púchov zúčastnili výstavy Cosmos Discovery. Videli sme množstvo exponátov z počiatku kozmonautiky,  z vývoja pilotovaných letov, amerického programu Apollo a taktiež aj inžiniersky model prvej slovenskej družice skCUBE.

Celá výstava bola okrem prehľadných popisov vybavená aj zvukovým sprievodcom. Nás okrem toho sprevádzal aj Púchovčan Jakub Kapuš - podpredseda Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity a líder projektu prvej slovenskej družice.

Pocity z výstavy nám opísal predseda triedy KVINTA Šimon Gabčo:

Nedávno sa naša trieda KVINTA zúčastnila medzinárodnej výstavy COSMOS DISCOVERY. Nápad, ktorý sa zrodil v hlavách samotných študentov z triedy Kvinta sme sa snažili posunúť ďalej. Spolu s p. Pastorkovou sme sa rozhodli túto výstavu navštíviť a získať tak veľa zaujímavých formácií, ktoré táto výstava ponúka. Pani Pastorkovej sa tento nápad veľmi páčil a ihneď bola ochotná začať túto akciu organizovať za pomoci nás - študentov Kvinty. Po niekoľkých formálnych záležitostiach sme sa teda vybrali na exkurziu. Stretli sme sa na železničnej stanici v Púchove a odcestovali rýchlikom priamo do Bratislavy. Presun na výstavu sme si spríjemnili cestou v MHD, ktorou sme sa premiestnili do areálu INCHEBA EXPO. Cestou sme si mohli v rýchlosti prezrieť naše hlavné mesto a jeho pýchy ako napríklad NRSR, Bratislavský hrad, budovu ministerstva spravodlivosti SR a veľa ďalších.

Výstava nás očarila už pri úvodnom vstupe do výstaviska, a tak sme sa tešili na všetko, čo nás na výstave čakalo. Tí ,ktorí sa zaujímajú o astronómiu a o históriu, vedeli už niektoré fakty skôr, no výstava bola prínosom pre všetkých. Myslím si že zaujala každého a ani jeden z nás sa nenudil. Práve naopak. Získali sme veľa užitočných a nových poznatkov z oblasti vedy, špeciálne kozmonautiky. Nové poznatky nám určite pomôžu zlepšiť náš všeobecný rozhľad. Pani Pastorkovej v mene našej triedy ďakujem za príjemne a zmysluplne strávený deň a verím že čoskoro sa zúčastníme podobnej akcie, na ktorú sa už všetci spolčene tešíme.

Šimon Gabčo, predseda triedy Kvinta

Fotografie nájdete v sekcii Galéria.