V máji, sme sa opäť tradične vydali na expedíciu do hvezdárne. Tento krát sme navštívili hvezdáreň v Hlohovci. Snažíme sa týmito expedíciami spoznať rôzne hvezdárne, spoznávať nových ľudí a nové mestá.

V piatok 26.05.2017 sme prišli na Hlohoveckú hvezdáreň, kde nám urobil prehliadku Karol Petrík a celý víkend nám robil spoločnosť. Poukazoval nám priestory hvezdárne, kupolu s technikou a planetárium.

Po prehliadke hvezdárne sme mali prednášku v planetáriu a neskôr večer sme si posedeli, porozprávali sme sa a pobrali sa spať.

V sobotu 25.05.2017 sme začali deň prednáškou Vesmírne otázniky v planetáriu. Po obede sme sa vybrali na zámok, kde sa konali zámocké slávnosti, po ceste sme sa zastavili v parku kde bola jaskyňa zo studničkou. Absolvovali sme cestu na vyhliadku Šianec, kde bol nádherný výhľad na Hlohovec.

 

Sobotu večer sme zavŕšili opekačkou. V nedeľu sme začali opäť prednáškami, prvá bola od Matúša Motla spracovávanie fotografií planét. Druhá bola od Juraja Urbana 20 rokov s Cassiny.

 

Po krásne strávenom čase sme sa rozlúčili a tešíme sa opäť na expedíciu. Ďakujem všetkým účastníkom zájazdu za super víkend.