Hoštiná a jej povestný Hvezdársky kopeček. My ako deti, sme chodili pozorovať hviezdy sem na kopec, teraz už niektorý z nás majú deti a preto im chceme ukázať, kam chodili ich rodičia. Pomôcť im vytvoriť zázemie, spomienky a priateľstvá tak ako sme ich mali vytvorené my.

 

Tento kopec zanechal v nás veľa spomienok, veľa zážitkov, a bol pre nás námet na logo klubu. V podstate od kopca v Hoštinej sa odvíja veľa vecí. Práve preto sme sa rozhodli, že náš klub PEAK začne opäť s touto krásnou tradíciou. 

Počas prázdnin a dovoleniek si každý nájde čas ísť niekam na výlet alebo predĺžený víkend, tak prečo nie na stanovačku. Od 15 - 19 júla sme sa stretli na kopci, rozložili stany, založili oheň, prichystali techniku a krásne počasie bola už len čerešnička na torte.

 

Mesto Púchov nám poskytlo dva altánky a lavičky v rámci spolupráce na projekte DK Hoštiná spoločný priestor. 

 

Niekto si možno nevie predstaviť čo vlastne na takej stanovačke na obyčajnom kopci robíme. Záleží aj na tom, s kým ste na stanovačke. My máme obrovské šťastie na super ľudí, preto je u nás stanovačka jedna veľká zábava.

V piatok sme chystali veci, tak pred našou bytovkou mohli mať pocit že sa asi sťahujeme, lebo kopa ako svet a to len na 4 dni! Samé potraviny, fľaše, lavičky, altánky, plynová bomba, stan, stoličky a bandasky na vodu. Keď sme konečne vyhádzali veci za auta a vozíka, začali sme stavať stany a altánky. Postupne sa začali pridávať aj ostatný prichádzajúci ľudia a náladička len stúpala. Po rokoch nám tam ostala pivnička, tak sme nali zabezpečené prírodné chladenie potravín. Jurova latrína medzi stromami bola nájdená pri hľadaní dreva. Ten pocit keď sedíš na latríne, vysia ti nohy v lufte a dívaš sa cez stromy na krásu našich hôr, je na nezaplatenie. Večer už keď dopršalo sme si posadali okolo ohníka, poopekali špakačky alebo hrianky s cesnakom a spomínali sme na staré časy.

Na druhý deň sme začali z raňajkami, kávičkou a prípravou na kotlíkový guláš. Chlapy sa ujali sekier a nachystali drevo a dievčatá pomáhali z gulášom, ktorého bolo dostatok aj na ďalší deň. Počas dňa sa vystriedalo v tábore veľa návštev, ktoré nás potešili.

 

Jurko s Aďkou a najmenším prírastkom Samkom, samozrejme s Jasminkou a Tomáškom. Prišli sa na nás pozrieť aj z AKJB z Plevníka a to Marián Mičuch, Ferino Michálek, Majka Labudíková a Boris Kardoš.

 

Máme veľa fotiek a ešte viac zážitkov, sme radi že ste s nami boli na kopci.

 

Táto stanovačka bola trochu taká predpríprava na našu pravidelnú najväčšiu akciu v roku a to je Vrchteplá. Túto tradíciu na Hoštinej chceme zachovať, tak verím že o rok sa tam vidíme znova.

 

 

 

Počas dňa sme sa väčšinou snažili dospať polo prebdenú noc, ale moc sa nám to nedarilo lebo sme mali vždy čo na práci alebo sme hrali šarády. Večer sme sedeli pri ohníčku, piekli si hrianky a rozprávali sme sa o vesmíre, o možnom aj nemožnom a užívali sme si tak vzácne chvíle spolu. Večer sme pozorovali meteóry, hviezdy a pomocou teleskopu aj planéty.

 

Účastníci zájazdu: Marián, Anna, Adrián a Tomáš Rečičár, Martina a Paulína Birošíková, Rudolf Formánek, Míra Jedlička, Pavol Habuda, Nikoleta Martináková, Matúš Tichý, Elena Valachová, Tibor a Šimon Janovec, Patrik Formánek, Fero Michálek, Boris Kardoš, Marián Mičuch, Mária Labudíková, Piér a Zuzana Rosinová, Aďka, Jasminka, Tomáško, Samko a Juraj Urban. Prišli nás pozrieť Emil Vozatár, Daniel Novák, Marcel Gabriš, Miro Čvirik, Miro Mazák

 

 

Na záver, by sme chceli poďakovať všetkým, ktorí prišli stanovať, aj pocestným, ktorí sa boli na nás pozrieť a patrí vám jedno veľké ĎAKUJEME. Ste SUPER!!!