Každý rok Perzeíd je v niečom iný, výnimočný a samozrejme jedinečný. Tento ročník bol hojný na počet stanujúcich aj návštevníkov. Prvú noc sme zažili asi najhoršiu letnú búrku, už len tým že sme boli v stanoch a na kopci, nebolo nám všetko jedno. Pribudol nám na lúke plot, kde sa pásli ovečky. 

 

Štandardne ako každý rok Astronomický klub Juraja Bárdyho v Plevníku pripravil pre všetkých účastníkov expedície zaujímavý program. V hlavnom stane boli zaujímave prednášky z astronómie, o ktoré sa postarali účastníci ale aj zaujímavý hostia.

Mali sme možnosť v našich kruhoch privítať Vojtecha Rušína zo Slovenskej Astronomickej Spoločnosti. Astrofotograf Peter Pír s Tomášom Maruškom. Prišiel nás pozrieť aj pán riaditeľ z Partizánskej hvezdárne Vladimír Mešter. Peter Kušnirák z hvezdárne v Onřejove. Poctili nás svojou návštevou aj zo Solar hvezdáreň Senec a to Klára Balog a Jaro Simon. Hojnú účasť sme mali aj z čiech, z hvezdárne Milana Rastislava Štefánika v Prahe, z hvezdárne vo Valašskom Meziříčí a Kromneříže a ČAS SMPH.

 

 

 

Tento rok oslavoval predseda AKJB okruhle jubileum, tak sme mu pripravili pekný darček s astro témou samozrejme. Súčastne oslavoval aj náš najmenší člen expedície Samko 1. rôčik.

 

 

 

 

Bohatý pogram pre deti pripravil Juraj Urban s Aďkou, kde deti absolvovali olympiádu. Súťažili na prekážkovej dráhe, hádzali s loptou, mali kosačkový slalom a aj také väčšie deti sa vyhrali pri streľbe na terč.

 

Streľba na terč zaujala a deti sa hrali každý deň :-D

 

Bolo nám cťou opäť prívítať kamaráta Jukuba Kapuša zo SOSA, kde nám spolu s Adamom ukázali spracovávanie dát z našej prvej slovenskej družice skKube. Kedže družica sa má dobre, tak sa im podarilo počas preletu prijať spravu s pozdravom. 

 

 

Vrchteplá nám opäť priniesla veľa zážitkov a nových spomienok. Počasie nám celkom prialo, bolo vidieť aj zopár meteorov, keď nám nesvietil mesiac. Tento rok sme zaznamenávali roj perzeíd aj kamerovým systémom, takže sme mohli porovnať viditeľnosť voľným okom zo záznamom. Prijímali sme signál z družic, spracovávali sme dáta a nechýbali aj zaujímavé aktivity. Tešíme sa opäť na ďaľší ročník čo nám prinesie.